..wWw.SohbetLim.net... Türkiye'nin 1 numaraLi Chat SoHBeT OdalariNa hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   Sohbet'e Giriş
  Hazır mesajlar
  sesli şiirler
  Altın Yumruklar
  Aşka Dair
  bedava program indir
  Canakkale Ozel
  Damar SözLer
  Dini Sohbetler
  Diyet Listeleri
  Evlilik
  FiLm izLe
  Foto Galeri
  Güzel sözler
  Güzeller Galerisi
  Hazır Mirc Kodları
  Hikayeler
  KomikLikLer
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mircte Sohbet
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  Nostalji Klipler
  Rüya TabirLeri
  Sohbet Komutları
  Sohbet odaLarı
  SohbetLim özeL videoLar
  Türk Destanları
  Yabancı Video Klipler
  Yemek tarifleri
  şarkı sözleri
  Şiirler
  İletişim
 

      sitemap

 '' O an '' Serisi - 1 ( Dictator )

o an,hepsinden farklı bir zaman,ilk heyecan - - Sohbet ve chat aramalarý - için kullanýcýlarýna hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalarý - damar sözler - aþk sözleri - güzel sözler - canlý sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aþka dair Sohbet arkadaþlýklarý kurmak isteyenlere  

Okunma

5790
islami sohbet

'O' AN...!!

Bakışlardaki ‘korku’ ışığa da yansıyıncaAnnesinin kucağında bir çocuk, ‘o’ anda bulunduğu yere merak ve korkuyla karışık bir duygu içinde bakıyor. Mekan yabancı değil ama ona değişik görünüyor. Muhtemelen tanıdığı o mekanın, yani evinin yıkıldığını bilmiyor. Ayrıca ışık ‘o’ anda İsrail Ordusu’nun geride bıraktıklarını, evi yıkılan anneyle kucağındaki çocuğu tercih ederek, Filistin gerçeğini ortaya koyuyor. Ve Refah Mülteci Kampı’nda ‘o’ anda ışık sanki utanıyor, içeriye girmiyor. Sanki yuva kavramına değinmek istemiyor.

Karakter tahlilinde ‘saç’ dönemiLondra'da bulunan Doğa Tarihi Müzesi'ndeki ‘saç’ sergisinin açılışından bir ‘o’ an. Böyle bir müzede böyle bir sergi açılması ilginç gelebilir ama bilimadamlarına göre saç, insanın karakteristik özelliklerini ortaya çıkarmak açısından önem taşıyor. Uzmanlara göre saçlar, etnik köken, çevre, beslenme alışkanlıkları, hatta yaşam biçimi hakkında çok önemli ipuçları veriyor. Ve ‘o’ anda bir erkek çocuk, elindeki elektrik yüklü balonu kafasına yaklaştırıp saçlarını havalandırarak bilimadamlarının teorisi konusunda biraz kafa karıştırıyor

Sabırlı bekleyişFotoğraf, İngiltere Birmingham'dan... 1891'den beri düzenlenen Crufts Köpek Gösterisi'nde bir dinlenme anı. Bu gösteriye her yıl yaklaşık 20 bin köpek katılıyor. Fotoğrafta da gösteriye katılan köpeklerden biri, bir danua, bariyerin ardında sabırla bekliyor. Beklerken de ayakları görünen sahibine pür dikkat bakarak sadakatini sergiliyor.

Kurşun delikleri arasında oluşan gerçekFotoğraf, Filistin'de İsrail askerlerinin gerçekleştirdiği Refah Operasyonu sırasında, delik deşik olmuş onlarca evden birinin kapısında çekildi. Kapıyla bütünleşmiş bu bakış, yıllardır şiddet, terör ve savaşla bütünleşen Filistin halkının dramını anlatıyor. Bu çocuk, ‘o’ anda dış dünyayı, karşı karşıya kaldığı gerçeklerin arasından görebiliyor. Dış dünya DA zaten onları bu gerçeklerin arasından seyrediyor.

“Yaşadığımız yüzyıla NE kadar mesafedeyiz?”Kudüs'te elde edilen bu ‘o’ anda, iki aşırı muhafazakar Yahudi, kendileri gibi Ortodoks Yahudi olan bir çiftin düğününde olan biteni dürbünle izliyor. Çünkü uzaktalar... O düğünde törenin yapıldığı yere, ‘o’ andaysa seçtikleri yaşam tarzlarıyla 21'inci yüzyıla uzaktalar.

Vak’a-I dostluk


Türkiye A Milli Futbol Takımı, Seul'de oynanan maçta Güney Kore'yi 1-0 yendi. Türk Milli Takımı’nın golcüsü Zafer Biryol'la ev sahibi takımın kalecisi Lee Woon arasında kısa bir gerilim yaşandı. İki oyuncu birbirlerine, tabiri caizse, horozlandı ve bu ‘o’ an ortaya çıktı. Maç dostluk maçıydı AMA dostluk maçı DA olsa böyle vakalar olurdu.

“Bulutlar yeryüzünün yorganıdır”Amerika Birleşik Devletleri’nde çekilen bu fotoğrafta, küme küme olmuş mamutus bulutlarının ''Bir an önce gitseler…'' dedirten bir ‘o’ an oluşturduklarını görüyoruz. Ama o arada DA rahmetli hava durumu sunucusu Ali Esin'in ''Bulutlar yeryüzünün yorganıdır'' sözünü hatırlıyoruz.

Nedeni bilinemeyen bir sevinç gösterisiOrtadoğu’daki operasyon 6 gün sürdü. Bu süre içinde 280 ev yıkıldı, 1000 kişi evsiz kaldı ve 40 kişi öldü. Bütün bunlar ‘o’ anın gerisinde görünen, hüznün ve öfkenin hala sürdüğü mekanda, Refah Mülteci Kampı’nda oldu. Önde ise bağlı olduğu ordunun Refah Mülteci Kampı’ndan çekilmesine sevinen bir İsrail askeri görülüyor. Asker, sağ salim işi bitirdiğine mi, ''ağır'' bir görevin sona ermesine mi, yoksa tanık olduğu zulmün durmasına mı seviniyor? Foto muhabiri sormadığı için bilinmiyor.

Çocuk gelişiminde geri kalmış bir ülke: AfganistanYıllardır süren savaşlar, üstüne üstlük kuraklık yüzünden Afganistan'da açlık hüküm sürüyor. Birleşmiş Milletler'e bağlı Dünya Gıda Programı, Afganistan'da beslenme konusunda anneleri eğitiyor, çocukların gelişimini izliyor. Başkent Kabil'de çekilen bu ‘o’ anda da, Dünya Gıda Programı’nın uygulaması gereğince bir çocuk tartılıyor. Bu alet, insanları tartmak için yapılmamış ama yine de ünlü tartı firmasının şaşmaz baskülü gerçeği olduğu gibi gösteriyor. Bu çocuk, olması gereken ağırlığın çok altında, 12 buçuk kilo geliyor.

Şampiyonluğa giden hareketHareketin zorluğu tartışılmaz. Yulia Lopatkina, bir bacağı ve elleri yere doğru bir yay gibi konuşlanmış. Diğer bacağını 180 derece açıyla yukarı kaldırmış, Anna Mokhova da arkadaşının havadaki ayağı üstünde elleriyle yere paralel bacaklarını uzatmış. Anlatması bile zor olan bu hareketi Rus akrobatlar, esneklik, sporcu çevikliği ve akrobasinin estetiğiyle ‘o’ anda biraraya getirmiş. Başta bu hareket olmak üzere gösterileri her ikisine, 19'uncu Akrobatik Sporlar Dünya Şampiyonluğu’nu kazandırmış.

Denizin anlatamadıklarıFotoğraf Sri Lanka'dan. Deniz, güneş ve kumsal, yani herşey çok güzel görünüyor. Ve bu muhteşem sahilde yürüyen Sri Lankalı bir kadın... Aslında Sri Lanka'da herşey böyle göründüğü gibi güzel değil. Bu denizde, Tamil Gerillaları ile hükümet güçleri arasında çok çatışmalar oldu. Deniz yoluyla silah kaçakçılığı bu güzel denizi kana buladı..
 
Dewam Edecek...
 

   Yorumlar

 
Diziden Sonra Daha Meşhur Oldum


GerÇeK AdLı YaLaN - ŞiiRLeR


MERCAN - Yok Sana - Beyaz Show Canlı


ozan - yansın dünya 2010


AyrıLık Sözleri - En Güzel AyrıLık Sözleri


Hayat"diyoruz, yaşamaya devam ediyoruz


değişik ahşap panjur modelleri


Ayşe Kendine Boşanma Hediyesi Aldı


athena - serseri mayın


Kurtlar Vadisi Pusu 156.Bölüm Fragmanı


sohbetlim 2018 sohbet
sohbetsila
Mobil Chat Nedir? Nasıl Kullanılır
telefonda sohbet etmek
Neden mi Sohbetlim.net
Teknoloji ve Sohbet
sohbetlim-chat
sohbetlim-sohbet
Kesintisiz Sohbet İçin Doğru Adres
Ücretsiz Sohbetin Kaliteli Yeri

Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır SoHBeTLiM.NeT

Desing By NiLdeniZ