..wWw.SohbetLim.net... Türkiye'nin 1 numaraLi Chat SoHBeT OdalariNa hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   Sohbet'e Giriş
  Hazır mesajlar
  sesli şiirler
  Altın Yumruklar
  Aşka Dair
  bedava program indir
  Canakkale Ozel
  Damar SözLer
  Dini Sohbetler
  Diyet Listeleri
  Evlilik
  FiLm izLe
  Foto Galeri
  Güzel sözler
  Güzeller Galerisi
  Hazır Mirc Kodları
  Hikayeler
  KomikLikLer
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mircte Sohbet
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  Nostalji Klipler
  Rüya TabirLeri
  Sohbet Komutları
  Sohbet odaLarı
  SohbetLim özeL videoLar
  Türk Destanları
  Yabancı Video Klipler
  Yemek tarifleri
  şarkı sözleri
  Şiirler
  İletişim
 

      sitemap

 Birinci Ergenekon Davası

Birinci Ergenekon Davası son dakika haberleri - Birinci Ergenekon Davası haberler - - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

3149
islami sohbet
Dha İstanbul- Birinci Ergenekon Davası

DHA İSTANBUL- BİRİNCİ ERGENEKON DAVASI

- TANIK GECİKİNCE DURUŞMA GEÇ BAŞLADI

* Alparslan Arslan'ın avukat arkadaşı Fikri Cora tanık olarak dinleniyor * Tanık Cora: "Danıştaya duyduğu husumet nedeniyle bu eylemi işlemiş olamaz"

"Bir avukatın başörtüsü konusunda karar verdi diye Danıştay'a husumet duyması düşündürücüdür"

Birinci Ergenekon davasının 171inci duruşması tanık Fikri Coranın duruşmaya bir buçuk saat geç gelmesi nedeniyle gecikmeli olarak görülmeye başlandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Cezaevi içerisinde kurulan duruşma salonunda görülen davaya tutuklu sanıklardan Hayrettin Ertekin ve Ergün Poyraz katılmazken aralarında emekli Tuğgeneral Veli Küçük, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Danıştay saldırısı tetikçisi Alparslan Arslan'ın da bulunduğu 19 tutuklu sanık katıldı. Tutuksuz sanıklardan ise gazeteci Güler Kömürcü Öztürk duruşmada hazır bulundu. TANIKLAR DİNLENİYOR

Duruşmada, Danıştay saldırısıyla ilgili tanıkların dinlenilmesine devam edildi. Mahkeme Başkanı Köksal Şengün çağrılan tanıklar Fikri Cora, Aysel Sağlam ve Sinan Berberoğlu'ndan duruşmaya gelen Alparslan Arslan'ın avukat Arkadaşı Fikri Cora'yı ifadesinin alınması için kürsüye çağırdı. Sanık Alparslan Arslan ile 1997 yılında bir öğrenci grubu içinde tanıştıklarını söyleyen tanık Avukat Fikri Cora, Alparslan Arslan ile birlikte 3 yıl aynı evde kaldıklarını belirtti. Davada tanık olarak dinlenen "Salih Hoca" lakaplı Salih Kunter ile kendisini, davanın tutuksuz sanığı Süleyman Esenin tanıştırdığını ifade eden tanık Cora, "Benim de dini konuda bazı sorularım vardı. Beni onunla tanıştırmasını istedim. Evine gittiğimizde beni pijama ile karşıladı. Hiç de din konusunda alim olan birisi gibi görünmedi. Evinde sigara içen, televizyon karşısında oturan sıradan ve yaşlı bir adam gibiydi. Hatta Tasavvuf'un İslam'daki yerini sordum. Bu konuda bilgisi olmadığı gibi kütüphane gibi bir donanımı da yoktu" ifadesini kullandı. Mahmeke Başkanı Köksal Şengün'ün "Orada Alparslan'ı da gördün mü?" yönündeki sorusuna Cora, "Ben oradayken o da geldi. Kendisiyle konuştuğumuzda dini bilgilerini geliştirmek için oraya gelip gittiğini söylemişti" dedi. DANIŞTAY'A DUYDUĞU HUSUMAT NEDENİYLE BU EYLEMİ İŞLEMİŞ OLAMAZö

Tanık Coranın, Alparslan Arslan'ı, "Mert, yiğit, cesaret sahibi bir arkadaştı. Psikopat, agresif ve insanlara zarar verebilecek bir kişiliğe sahip değildi. Kimsenin canını yaktığına şahit olmadım" diye anlatması üzerine Mahkeme Başkanı Şengün Bahsettiğiniz kişilik ile Danıştay eylemini gerçekleştiren kişi arasında büyük fark var" diye konuştu. Bunun üzerine Cora, "Ben de anlam veremiyorum. Danıştay'a duyduğu husumet nedeniyle bu eylemi işlemiş olamaz. Çünkü bir avukatın başörtüsü konusunda karar verdi diye Danıştay'a husumet duyması düşündürücüdür" şeklinde konuştu.

EĞER BİR SORUMLULUK VARSA BU İDARENİNDİR"

Hukukçuluğu nedeniyle böyle bir kararın Danıştay'a nasıl geldiğini Arslanın bilmesi gerektiğini savunan Cora, Bu konu, idarenin verdiği bir karar üzerine açılan davanın Danıştay tarafından görülmesidir. Danıştay'ı sorumlu tutmak mümkün değildir. Eğer bir sorumluluk varsa bu idarenindir. Bir ay öncesinde arabasını değiştirip bir üst model araba almaya çalışıyordu. Hayata bu kadar bağlı bir kişinin böyle bir amacı olamaz" dedi.

BİR AYDA NE DEĞİŞTİ DE BÖYLE BİR KARAR ALDI?"

Bunun üzerine Başkan Şengün, "Bir ayda ne değişti de böyle bir karar aldı?" diye sorduğu tanık Cora "Bilmiyorum" yanıtını verdi. Maheke Başkanı Şengün'ün, "Alparslan'ın başörtüsüne karşı bir hassasiyeti varmıydı?" sorusuna ise Cora, "Başörtüsü yasağı son birkaç yıl içerisinde getirilmişti. Alparslan'ın da yasak getirilmesini istemeyen her öğrenci kadar bir hassasiyeti vardı. Ancak bu kadar büyük bir tepki içinde olacağını sanmıyorum. Başörtüsü yasağı 2003-2004 yıllarında getirildi. Eylemin gerçekleştiği tarihten 2-3 yıl önce alınmış bir karardı. Eğer hassasiyeti nedeniyle böyle bir eylemi işlemiş olsa, bu süre içerisinden çok önceden yapardı" diye konuştu.

ALPARSLAN ARSLAN İÇKİ İÇMEZDİ"

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, ardından tanık Cora'nın Danıştay saldırısından sonra Emniyet Müdürlüğü'nde verdiği ifadesinde Alparslan Arslan'ın içki içtiğini ve namaz kıldığını söylemişsiniz" hatırlatmasını yaptı. Cora bu soruyu "İçki içtiğini görmedim. Ben böyle bir ifade vermedim. Ancak arkadaşlarına içmemeleri yönünde tavsiyede bulunurdu. Namazı da zaman zaman kılar, zaman zaman terkederdi. Yaşamayı seven biriydi" diye yanıtladı. ALPARSLAN HAYATTAN KOPUK BİR İNSAN DEĞİLDİ"

"Yaşamı severdi derken kastınız nedir?" diye soran Başkan Şengüne tanık Cora, "Öğrencilik zamanındaki standartlarının üzerinde bir yaşam elde edebilmek için avukatlık mesleğine ve işlerine 4 elle sarılırdı" diye konuştu. Başkan Şengün bu açıklamaya "Herkes böyle yaşamayı sever"dedi. Cora da, "Sağ görüşlü birisiydi ama böyle bir eylemi yapabilecek kadar hayattan kopuk bir insan değildi" dedi. Bunun üzerine Başkan Şengün, "Sağ görüşlü bir kişi nasıl olur?" diye sordu. Cora da "Serbest piyasa ekonomisini savunan ve sosyalist olmayan birisi demektir" dedi.

SON BİR YILDIR AYDINLIK DERGİSİNİ SÜREKLİ OKUYORDU"

Alparslan Arslanın son bir yıldır takip ettiği süreli yayınlar ile TV haber programlarında farklılık olduğunu söyleyen Cora,Komploteorileri içeren programları seyrederdi. Bir yıldır Aydınlık Dergisini sürekli alıyordu. Ben de okuyordum" dedi. "AMACIMIZ HAYATA GENİŞ BİR YELPAZEDEN BAKMAKTI"

Coranın bu sözleri üzerine açıklama üzerine Başkan Şengün, "Siz, ülkücü olduğunuzu söylüyorsunuz. Aydınlık Dergisinin görüşleri size ters düşmüyor mu?" diye sordu. Tanık Cora bu soruya da, "Aydınlık Dergisi tamam siyasi tabanlı bir dergi ama politik yayıncılık değil habercilik yapıyorlardı. Bilgi ve içeriği bize hitap ettiği için alıyorduk. Gündeme getirdiği konuları tartışma konusu yapıyorduk. Amacımız Aydınlık dergisi mensuplarının siyasi görüşlerini kabul etmek ya da öngördüğü politik düşünceye sahip olmak değildi. Hayata geniş bir yelpazeden bakmaktı amacımız" şeklinde konuştu.

Duruşma, savcıların tanık Fikri Cora'ya sorularını yöneltmesiyle devam ediyor. Haber : Cem TURSUN - İSTANBUL DHA (Doğan Haber Ajansı) 5 dakika önce..
 

   Yorumlar

 
adana sohbet odası


Göktürk (Bozkurt) Destanı


Işıl Yücesoy - Ya Seninle Ya Sensiz-1978


Manga - Evdeki Ses Şarkı Sözü


YoKuşunDayım YiNe


Güler Işık - Şu Metrisin Önü Bir Uzun Alan


Grup Hepsi - Nükleer


Murat Göğebakan - Aşk sarki sözü


Bedirhan Gökce - Sol Yanim dinle


Semiramis Pekkan - Olmaz Olmaz Bu İş Olamaz (1969


sohbetlim 2018 sohbet
sohbetsila
Mobil Chat Nedir? Nasıl Kullanılır
telefonda sohbet etmek
Neden mi Sohbetlim.net
Teknoloji ve Sohbet
sohbetlim-chat
sohbetlim-sohbet
Kesintisiz Sohbet İçin Doğru Adres
Ücretsiz Sohbetin Kaliteli Yeri

Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır SoHBeTLiM.NeT

Desing By NiLdeniZ