..wWw.SohbetLim.net... Türkiye'nin 1 numaraLi Chat SoHBeT OdalariNa hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   Sohbet'e Giriş
  Hazır mesajlar
  sesli şiirler
  Altın Yumruklar
  Aşka Dair
  bedava program indir
  Canakkale Ozel
  Damar SözLer
  Dini Sohbetler
  Diyet Listeleri
  Evlilik
  FiLm izLe
  Foto Galeri
  Güzel sözler
  Güzeller Galerisi
  Hazır Mirc Kodları
  Hikayeler
  KomikLikLer
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mircte Sohbet
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  Nostalji Klipler
  Rüya TabirLeri
  Sohbet Komutları
  Sohbet odaLarı
  SohbetLim özeL videoLar
  Türk Destanları
  Yabancı Video Klipler
  Yemek tarifleri
  şarkı sözleri
  Şiirler
  İletişim
 

      sitemap

 Teknosa 30 Milyon Dolar Yatırım ve Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak

Teknosa 30 Milyon Dolar Yatırım ve Bin Kişiye İstihdam Sağlayacak son dakika haberleri - - - Sohbet ve chat aramaları - için kullanıcılarına hizmet veren - Türkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odaları - damar sözler - aşk sözleri - güzel sözler - canlı sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aşka dair Sohbet arkadaşlıkları kurmak isteyenlere  

Okunma

3682
islami sohbet
Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2011 Yılında 30 Milyon Dolarlı Yatırım Bütçesi Belirlediklerini ve Bu Yıl 30 Mağaza Açarak Bin Kişiye İstihdam Sağlamayı Hedeflediklerini Açıkladı
Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2011 yılında 30 milyon dolarlı yatırım bütçesi belirlediklerini ve bu yıl 30 mağaza açarak bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini açıkladı.
- Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı Haluk Dinçer, "2012'de 4 şirketimizin halka açılabileceği söylenmişti. 2012 yılında, o günkü şartlar uygun görülürse bu değerlendirilecektir mutlaka. Bu yıl için böyle bir planımız yok" açıklamasında bulundu.

İSTANBUL (ANKA) - Teknosa, saatte 2 bin 250 ürün sattığı 2010 yılını 1.4 milyar TL ciro artışı ile kapatırken, 2011 yılında ciroda yüzde 20 artış bekliyor. Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, 2011 yılında 30 milyon dolarlı yatırım bütçesi belirlediklerini ve bu yıl 30 mağaza açarak, bin kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini açıkladı. Teknosa'nın yıllık değerlendirme toplantısı Sabancı Holding Perakende Grup Başkanı ve Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer ve Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane'nin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Haluk Dinçer, dünyada ve Türkiye'deki gelişmeleri değerlendirerek konuşmasına başladı.

- SEÇİM GÜNDEMİ-

Dünyanın önemli bir sınavdan geçtiğini belirten Dinçer, ülke adına güzel ve başarılı gelişmelere tanık olunduğunu belirterek, Türkiye'nin kuvvetli kamu finansmanı, sağlam bankacılık sistemi ve güçlü büyüme görünümü ile dünyanın cazibe merkezi olduğunu, ayrıca geçen yılı Türkiye'nin, bölgedeki liderliğini pekiştiği bir yıl olduğunu belirterek, "Olmaya da devam ediyoruz" dedi. Seçimlere de değinen Dinçer, "Önümüzde en önemli gündemlerden biri seçim. Bu süreçte de uygulanacak kararlı, tutarlı mali politikalar, bizi ülke olarak başarıya bir adım daha yaklaştıracak ve dünya ekonomisinde gelişmekte olan ülkeler kategorisinde liderlik koltuğunda uzun yıllar oturmamızı sağlayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

- 360 DERECE LİDERLİK-

Sabancı Grubu'nun da 86 yıldır Türkiye'nin ve bölgenin lider şirketi olduğuna dikkat çeken Haluk Dinçer, "Liderliğe bakışımız 360 derecedir. Grubun en genç şirketlerinden biri olan Teknosa, güçlü uluslararası teknoloji perakendecilerine rağmen kurulduğundan bu yana ülkemizin lideri oldu. Teknosa, Sabancı kültürünün verdiği 360 derece liderlikle bunu başarıyor" dedi. Teknosa'nın, bilimsel teknoloji perakendeciliği anlayışını yaratarak tüm sektöre ilham verdiğini dile getiren Dinçer, Teknosa'nın, yoğun rekabet ortamında dahi etik değerlerden taviz vermediğini, rekabeti yönettiğini, hedeflerini her yıl tutturduğunu ve rakiplerinin stratejilerine de yön verdiğini söyledi. Türkiye'nin her anlamda lider teknoloji perakendecisi olarak Teknosa'nın 2011 yılında da milyonları teknolojiyle buluşturmaya devam edeceğinin altını çizen Haluk Dinçer, yeniliklerle sektörü büyütmeye, istihdam yaratmaya ve topluma değer katan projelere imza atmaya devam edeceklerine, 2011 yılında Teknosa'nın 11. liderlik yılını kutlayacaklarını söyledi.

- DÜNYADA TÜKETİCİLER ELKETRONİĞE 625 MİLYAR EURO HARCADI-

Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, küresel kriz nedeni ile 2009'da yüzde 5 küçülen dünya tüketici elektroniğinin, 2010'daki toparlanma ile birlikte yerini yükselişe bıraktığını, bu sayede dünyada tüketici elektroniği sektörünün yüzde 13 oranında büyüyerek, 625 milyar Euro'ya yükseldiğini açıkladı. 2010 yılının hem Türkiye hem de Teknosa için yüksek performanslı bir yıl olduğunu ifade eden Nane, göz kamaştıran büyüme rakamlarıyla Türkiye'yi dünya ekonomilerinin yıldızı, Teknosa'yı da kendi sektörünün parlayan yıldızı olarak tanımladı.

- TÜRK TÜKECİCİ ELEKTRONİĞE 4.63 MİLAR EURO HARCADI-

Türkiye'de tüketici elektroniğine harcanan rakamın 2010 yılında 4.63 milyar Euro'ya ulaştığını belirten Nane, bu rakamda beyaz eşya ve küçük ev aletlerinin hariç olduğunu, bunların da eklendiğinde rakamın 2 milyar Euro daha arttığını kaydetti.Nane, bu rakamın 2009 yılında 3.43 milyar Euro olduğunu bildirdi. Türkiye'de tüketici elektroniği harcamalarının yüzde 30'unun teknoloji marketleri kanalıyla yapıldığına dikkat çeken Mehmet Nane, bu kanalın da yüzde 42'sini Teknosa'nın temsil ettiğini belirtti.

- 10 LAPTOPDAN 4'ÜNÜ SATTIK, 2010'DA 1.4 MİLYAR TL CİROYA ULAŞTIK-

Türkiye'ye gelen ve pazarı hareketlendiren yeni Oyunculara rağmen Teknosa'nın liderliğini koruduğunu kaydeden Nane, "Teknosa, teknoloji marketler kanalında satılan her 10 laptopdan 4 tanesini, her LCD/Plazma TV'den 5'ini ve her 10 cep telefonu-akıllı telefondan 4 tanesini sattı. 2010 yılında da toplam 19 bin 500 adet ürünü Türk tüketicimizle buluşturduk. Diğer bir deyişle bir saatte 2 bin 250 ürünü Teknosa olarak biz sattık" diye konuştu. Teknosa olarak büyük metrekareli açılışlarına 2011 yılında da devam edeceklerinin altını çizen Nane, "Hedefimiz daha fazla tüketiciye ulaşmaktır. Bu nedenle yıl sonuna kadar 20 bin metrekarelik yeni satış alanı ekleyeceğiz" dedi. Teknosa'nın 2010'da 1.4 milyar TL'lik ciro elde ettiğini söyleyen Nane, yıl sonuna kadar ciroda da yüzde 20'lik bir artış öngördüklerini kaydetti.

- TEKNOSA'NIN GÜNDEMİNDE SATIN ALMA, BİRLEŞME YOK-

Toplantı sonunda Haluk Dinçer ve Mehmet Nane, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Teknosa'yı, Amerikalı e-bay'ın satın alacağına ilişkin bir soru üzerine Dinçer, "Zaman zaman böyle şeyler çıkabilir. Teknosa'nın gündeminde, herhangi bir satış, birleşme, herhangi bir başka bir şey yok. İşlerimize konsantre olarak çalışıyoruz" yanıtını verdi. Bir gazetecinin, "Piyasadan farklı market zinciri almayı düşünüyor musunuz" şeklindeki bir başka soruya Dinçer, "Satın alma fırsatlarına her zaman açığız. Fakat böyle bir şey için şu anda çalışmıyoruz. Bir portföy yönetirken alırsınız, satarsınız. Bizim gündemimizde böyle bir şey yok. Fakat ileride olmaz diye bir şey söylemek mümkün değil. Almak, satmak, ortak olmak olacaktır işin doğası gereği" karşılığını verdi.

- 30 MAĞAZA AÇACAK, BİN KİŞİYİ İŞE ALACAK-

Karlılığın işin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyleyen Mehmet Nane, Teknosa'nın kurulduğundan beri operasyonel olarak kar ettiğini, 2009 ve 2010 yıllarında da operasyonel ve vergi öncesi kar eden bir şirket olduğunu açıkladı. Teknosa'nın 2011 yılında 30 milyon dolarlık yatırım bütçesi olduğunu açıklayan Nane, bu yıl yaklaşık 30 mağaza açarak, yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamak istediklerini açıkladı. Nane, Teknosa'nın şu anda 68 il ve 37 ilçede toplam 260 mağazasının bulunduğu ve 100 bin metrekare net satış alanına sahip olduğu bilgisini verdi.

- IĞDIR VE AĞRI'YA MAĞAZA AÇILACAK-

Teknosa'nın, bu yıl açılması planlanan 57 AVM'nin büyük çoğunluğunda yer alacağını, AVM dışında da mağaza açacaklarını, bu yıl açılacak Iğdır ve Ağrı mağazalarının da bunlardan biri olduğunu söyledi. Yurt dışı projelerine ilişkin de bilgi veren Nane, "Romanya'dan çıktık ama diğer ülkeler sürekli radarımızda. Sektörler ekipler, yurt dışında gezilerde bulunuyorlar. Yakın zamanda Suriye, Azarbaycan, Bosna Hersek, Libya, Fas'a ziyaretler oldu. Arkadaşlarımız da bu ekiplerde yer aldı. Uygun zamanda uygun fırsatları kolluyoruz, olursa yut içi ve yurt dışında alacağız" açıklamasında bulundu. Aynı konuda Dinçer ise Teknosa'nın bütün fırsatlara baktığını belirterek, "Çevrede ne olup bittiğini yakından izliyoruz" dedi.

- BU YIL HALKA AÇILMA PLANIMIZ YOK-

Sabancı Grubu'nun 4 şirketi halka açacağının hatırlatılması üzerine Haluk Dinçer, "2012'de 4 şirketimizin halka açılabileceği söylenmişti. 2012'de o günkü şartlar uygun görülürse bu değerlendirilecektir mutlaka. Bu yıl için böyle bir planımız yok" açıklamasında bulundu.(
 

   Yorumlar

 
Uğur Işılak - Muamma


Osman Öztunç - Oğul


En Güzel Politikacılar - Marianne Thiem, Hollanda


AnnaLynne McCord - resimleri


Polat Alemdar- dan Saksafon Şov!


Within Temptation - Ice Queen


Ferdi Tayfur Hastaneye Kaldırıldı


Ataol Behramoğlu - Sevgilimsin


Sensiz Ölümüm


Rize Atasözleri


sohbetlim 2018 sohbet
sohbetsila
Mobil Chat Nedir? Nasıl Kullanılır
telefonda sohbet etmek
Neden mi Sohbetlim.net
Teknoloji ve Sohbet
sohbetlim-chat
sohbetlim-sohbet
Kesintisiz Sohbet İçin Doğru Adres
Ücretsiz Sohbetin Kaliteli Yeri

Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır SoHBeTLiM.NeT

Desing By NiLdeniZ