..wWw.SohbetLim.net... Türkiye'nin 1 numaraLi Chat SoHBeT OdalariNa hoşgeLdiniZ..

Menü

   Ana Sayfa
   Sohbet'e Giriş
  Hazır mesajlar
  sesli şiirler
  Altın Yumruklar
  Aşka Dair
  bedava program indir
  Canakkale Ozel
  Damar SözLer
  Dini Sohbetler
  Diyet Listeleri
  Evlilik
  FiLm izLe
  Foto Galeri
  Güzel sözler
  Güzeller Galerisi
  Hazır Mirc Kodları
  Hikayeler
  KomikLikLer
  Kurtlar Vadisi Pusu
  Magazin Haberleri
  Mircte Sohbet
  Mobilya Dekorasyon
  Muzik video
  Nostalji Klipler
  Rüya TabirLeri
  Sohbet Komutları
  Sohbet odaLarı
  SohbetLim özeL videoLar
  Türk Destanları
  Yabancı Video Klipler
  Yemek tarifleri
  şarkı sözleri
  Şiirler
  İletişim
 

      sitemap

 Oper KuraLLarı

Oper KuraLLarı - Kanal Kuralları, nickserv komutları, mirc komutları - - Sohbet ve chat aramalari - icin kullanicilarina hizmet veren - Turkiye'nin en iyi sohbet sitesi - sohbet siteleri - chat odalari - damar sozler - ask sozleri - guzel sozler - canli sohbet - islami chat - dini sohbet - islami sohbet - dini chat - hayata dair aska dair Sohbet arkadaslik kurmak isteyenlere  

Okunma

4879
islami sohbet

Admin / Operator" kisisel zevkleri ve siyasi görüsleri için kimseyi Sunucudan atamaz.

"Admin / Operator" yetki verildigi 'nick' ile Yönetici kalabilir. Nickini degistirmesi icab ediyorsa Yönetici modundan cikmalidir.

"Admin / Operator" bir baska kisiye "hiç bir durumda" OP'luk veremez geçici olsa bile. "Yönetici" gerekli ise bunu oylamaya sunmalidir, sadece uygun gördugu kisilere +voice verebilir. verebildigi kanalda Yonetim üzerinde olmalıdır.

"Admin / Operator" kesinlikle "Argo, kufur, hakaret iceren sözler Kanalda Ve özelde kullanamaz.

"Admin / Operator" tarafindan atilmis kisinin 'ban'ini diger "Yönetici" kesinlikle kaldiramaz.

"Admin / Operator" kanalda, genele açık sekilde, bir diger opun davranisini / kararini elestiremez, bunun icin ozel mesaj kullanilmali yahut durumu gerekli merciiye iletmelidir.(KanaL Sorumlusuna)

"Admin / Operator" kendilerine ait sifreleri yahut bir baska kisilerin sifrelerini bilerek yada bilmeyerek baskalari ile her turlu yontemle paylasmasi yasaktir.

"Admin / Operator" online oldugu surece saldiri flood clone gibi acil durumlar haric kanal +m ve diger modlara 'a alması yasakdır.

"Admin / Operator" diger oda reklamı yapanları duruma ve kanalin içerigine göre atabilir. Ama unutulmamalidir ki o kullanici " bu sunucudaki bir kanalin " reklamini yapmaktadir. Her halükarde Flood şeklinde reklam yapanlar ve de Otomatik mesajla reklam yapanlar odadan uzaklastirilir.

"Admin / Operator" kullandigi scirptden dogacak olumsuzluklardan, gayri ahlaki mesajlardan sorumludur. Scriptin otomatik yapmasi, bilmiyor olmasi mazeret sayilmaz. Tum Yöneticilerin otomatik ozellikleri kapali tutmasi zorunludur. Kanaldan kullanici uzaklastirilirken sucu ne olursa olsun! Uzaklastirma mesajina argo ya da asagilayici bir sebep yazmaz.

"Admin / Operator" yetkisini hicbir sekilde baskasina kullandiramaz, cafe vb ortamlardan baglaniyorsa away oldugu zaman Yöneticilik durumundan cıkması gerekir.

"Admin / Operator" yetikisini kendi sahsi cikarlari icin hic bir sekilde istismar edemez. Ornegin kimseyi herhangi bir kanala zorla girdiremez, kimseyi kendisi ile konusmaya zorlayamaz ve istegi yapilmadigi icin kimseyi tehdit edemez, Sunucudan uzaklaşdırmaz.

"Admin / Operator" gelecekde kisiden kötu bir sohbet cikacagini sezinlemek disinda, basit sebeblerden dolayi, kisi yahut kisiler Sunucudan Ban atmaz

"Admin / Operator" kisisel kanallari disinda OP modunda durmalari yasaktir, ihtiyaclari yoktur.Kendi üzerinde olmayan kanalların modlarından Oynamaz. Yetki eklemesi söz konusu diğildir

"Admin / Operator" yanlislikla olan durumlar haric, yetkili yönetici arkadasini banlamaz uzerinde modlar denemez.

"Admin / Operator" ne oldugunu bilmedigi komutlari , kanallar yahut kullanicilar uzerinde uygulamaz.

"Admin / Operator" baska bir sunucunun reklamini yapan hiç bir sekliyle uyarılmadan sunucudan uzaklastırılır. Ayrica oto mesaj atmak ve reklam botu (inviter) sokmak yasaktır.

"Admin / Operator" sunucu faydasinada is yapmali, geleni banlamakdan ziyade, gelmeyenlerlede ilgilenir.

"Admin / Operator" Kendisine emaneten verilen yetkiyi hic bir sekliyle sahsi cikar ve kisisel zevkleri icin istismar etmez.Örnegin: kimseyi kendi kanalina zorla sokmaz, kendi kanal reklami icin global atmaz ( istisnai durumlar istisare neticesi olusur ) , kimseyi kendisi ile konusmaya zorlamaz, yetkisi olmadigi halde kimseye yöneticilik vaadi vermez, istedigi olmadigi takdirde tehdit etmez.

"Admin / Operator" sahislara, kurumlara,topluluklara hakaret ve küfür edilmedigi sürece Din,Mezhep, Cemaat, Irk ve millet gibi fikir farkliligindan dolayi kimseyi atmaz.

"Admin / Operator" alacagi kararlari baskasinin yönlendirmesiyle degil mevcut ve gecerli kural dogrultusunda alir.

"Admin / Operator" ehil ve ahlaki kurallara uygun op adaylari tavsiye etme hakkina sahiptir.Adayini teklif eder ancak nihai karar SOPlara & Founderlere aittir.Teklif ettigi adayin onaylanmasi ile de adaya kural ve komutlari aciklamak ve ögretmek ile yükümlüdür.Burda dikkate alinacak husus kisisel yakinligindan ziyade ehliyetli ve kabiliyetli adaylari göstermesidir.

"Admin / Operator" #Opers,#OperheLp, kesinlikle part yapmaz.

"Admin / Operator" sunucu catisi altinda kurulmus özel kanallarin denetlemesini de yapar. Ancak kurallara aykiri bir durumda hemen müdahale etmez bir üst merciiye bildirir ve istisare eder.(Kanal Sorumlusuna)

"Admin / Operator" sohbet kanallarinda gerek Yöneticiler gerekse de OPlar arasi her türlü tartisma gibi ters düsücü hareketlerden kacinir.Bir yanlisi veya kural ihlalini gördügü takdirde o görevliye (Kanal Sorumlusu)`na bildirir. ve kanal sorumlusu kanal founderine bildirir.

"Admin / Operator" sunucu banlarinda "sebeb" ve "nik"ini beyan etmek mecburiyetindedir.Kill/K-Line sebebleri kesinlikle hakaretvari belirtilmez.Sebebler kisisel degil asli ile yazilir. Örnegin: Reklam, Küfür, Hakaret gibi...

"Admin / Operator" kendi sunucusu haricinde hiç bir sunucuda bulunmaz, baska yerlerde yetki almaz.

"Admin / Operator" yönetim içinde bulunan yöneticiler özelden Ve Kanaldan Hiç Bir şekilde Tartışmaz. Sorun oLdugu Zaman ( yönetim sorumlusu )`na bildirir.

"Admin / Operator" yetkili oldugu zaman userler cok şey ister yöneticilerden örnegin kanal versene admin versene op eklesene siz durumu izah etseniz bile üsteleyecekdir ve ne bircim yöneticisin yetkin işe yaramıyor böle yöneticilik olmaz diye eylemler de bulunacakdır bu eylemleri kahale almayınız komutta kullanmayınız unutmayın ki en iyi yönetici en az komut kullanan yöneticidir komutla herşey çözülür ancak önemli olan bunu özelden izah etmek anlatmak ve o altın degerindeki user i irc sohbetlim net e kazandırmaktır.

"Admin / Operator" herkes görevini bilmeli Kimse Kimsenin işine Karışmamalı.Birde benim yetkim neden az yükselt gibi bir istek yapmaz.Emek yetkiyi geciyorsa bunu (yönetim sorumlusu) size zaten yöneticilik yetkiniz yükseldi diye size haber vericektir.

"Admin / Operator" onlineyken sunucuya her zaman girer, msn devamlı sohbet etmez verilen görevi yerine getirir. Bugun benim IRC zevkim yok diye bir cümle kurmaz.Admin / Operator onlineyken hep çalışır Sebebi:Türk sunucularında parmaklan gösterilicek bir sunucu olması içindir.

"Admin / Operator" verildigi yetkiyi hak etmeli görevini en iyi şekilde 4/4 Lük yapması lazım eger yapamıyorsa yönerim sorumlusu tarafımdan bir alt merciye indirilir. Bu karara saygısızlık veya üstelemek yetki sifir yetkiye düşürülür.

"Admin / Operator" kıdem meselesine gelelim. SohbetLim irc hizmetlerinde kıdem diye bir cümle kurulamaz. sunucuda kim Admin / Operator ise bilsinler ki mirCte org irc hizmetlerinde kendilerinin de emegi ve bir payı vardır.Sunucumuzda kıdem yokdur. merci vardır sadece.

"Admin / Operator" kanal alım verimlerinden (Kanal Sorumlusu) ilgilenmemelidir. Kanal almak, vermek, uyarmak, ceza işlemlerini (Kanal Sorumlusu )`na sorulmalı iletilmeli eger kendisi onay verdikden sonra bu hakkı size verip işleminizi yapabilirsiniz.

"Admin / Operator" özelinize gelen userlere itina ile ilgilenmeli sorunsuz sekilde özelden gönderilmelidir. sohbet icin geldiyse size kalmış sohbet edebilirsiniz soru sorarsa sorusu neyse cs ns ms komut soruyorsa kesinlikle yardımcı olunmamalıdır ( özelden ) #heLp kanalına yönlendirilmeldir. Eger sorusu sunucu ile alakalı soru ise #OperheLp kanalına yönlendirilmelidir.özelden herhangi bir yardım vermez.

"Admin / Operator" nick@sohbetlim.net : örngin (efe@sohbetlim.net) mailini kullanır.

"Admin / Operator" ident ve fullname lerine dikkat eder. aşalayıcı. ident ve fullnamesini kendini pasif göstericek şekilde cümleler eklemez. ident ve fullname istenilen gibi yapılır ancak hostname ler unrealircd.conf dan ne ise o olur.

"Admin / Operator" sakin oLur. Konuşmalarına dikkat eder. Userlerden içli dışlı olmaz Tabiki hata yapabilir yapılan hatayı (Yönetim Sorumlusu) bildirir.

"Admin / Operator" boş boş muhabbet etmez. kanaldan geyik yapayım diye kendini küçük düşürmez ve ne kimseden dalga geçmez. User yöneticiden dalga gecerse bu yöneticinin sorununuzdur. kanaldan herhangi bir cevap vermez ve görmemezlige almalıdır ki komut ta üzerinde denemez.(demek istenilen seviye her user e ve yöneticilere bir seviye konmalı )

"Admin / Operator" kanallarda /ame atmaz. Ancak sunucuya girerken ve cıkarken atmalıdır sohbet edicekse tek kanal üzerinde atmalıdır ki bazen raslanıyordur aşk şiirleri vs :)

"Admin / Operator" operheLp kanalına geLen userlerden ilgilenilmelidir. voice vererek ( Merhaba hoş geldiniz )Cevap aldıkdan sonra nick : isiminiz nedir efendim? isim soy isim verdikden sonra isim örnegin eFe ( eFe bey Nasıl yardımcı olabilirim? ) Diyerek söz hakkı Verilir.Userlere müşteri gözü ile bakılmalıdır. bu Yöneticiler arasında da kanalda isimle hitap edilmeli Bey Hanım şeklinde Sebebi ise parmaklan gösterilen bir sunucu olmakdır. operheLp kanalında yada diger kanallarda gelipde arkadaşlarınız ( argo kelime ile hitap ederek hal hatır sormaz.Bu çok önemli bir husus. Çünkü biz örnek oluruz userler e biz nasıl yaparsak userler de o şekil kendilerini kopyalarlar.

"Admin / Operator" mirCte script kullanmalıdır diger Scriptlerin kullanmaz kullanırsa bile hemen değişir.

"Admin / Operator" cok kibar olmaldır. özeline gelen userlerden olsun kanalda olsun kesinlikle argo konuşmaz. (naber la, len, defe, vs.) görüntü kirligili edicek sohbet etmemelidir.

"Admin / Operator" Yönetimdeki herhangi bir bilgiyi dışarı sızdırmaz ve sır gibi de saklar.

"Admin / Operator" kendi basina kural koymaz kurallari değiştirmez. Yönetici olan herkes bu kurallari kabul etmis sayilir. Bilmiyordum demek mazeret degildir.

"Admin / Operator"sık sık global atmaz. atılan globallerde bizim web site ve mircte org kelimesi geçmez. Sunucu diye gecer. global mesajları ciddi bir şekilde olmalı duyurular, Önemli maç sonuc duyuruları, Bayramlar , Sevgililer Günü. vs yani özel günler. için atılır.

"Admin / Operator" butun kurallari bilir ve bunlara uyar. kurallar acik, anlasilir ve nettir.

 

   Yorumlar

 
AriF NaZıM - GöZLeRiNi GeTiR


Kurtlar Vadisi-ndeki Acemilik


sohbetlim-sohbet


Alesha Dixon Feat Jay Sean - Every Little Part of Me


Paris Seyircisi Büyülendi!


Burcu Güneş - Selami Şahin, Ben Bir Tek Adam Sevdim


2012 Miraç Kandili


Yeni Albümleri Aynı Dönemde Çıkıyor


KIYÂMET ALAMETLERİ


Harry Potter ve Twilight Yıldızı Nişanlanıyor


sohbetlim 2018 sohbet
sohbetsila
Mobil Chat Nedir? Nasıl Kullanılır
telefonda sohbet etmek
Neden mi Sohbetlim.net
Teknoloji ve Sohbet
sohbetlim-chat
sohbetlim-sohbet
Kesintisiz Sohbet İçin Doğru Adres
Ücretsiz Sohbetin Kaliteli Yeri

Copyright © 2006 Tüm Hakları Saklıdır SoHBeTLiM.NeT

Desing By NiLdeniZ